Galleria Riga ir teicama ventilācija

Aicinām valdību ņemt vērā vērā ņemamo!

Ventilācija ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem, kas ietekmē Covid-19 izplatību starp cilvēkiem, kuri atrodas vienā telpā un ievēro 2 m distanci. Viens no būtiskākajiem mikroklimata rādītājiem ir ogļskābās gāzes (CO2) koncentrācija telpā. To mēra miljondaļās jeb ppm (parts per million). CO2 līmenim telpā nevajadzētu pārsniegt 800 ppm virs āra gaisa rādītāja, kas ir vidēji 350–450 ppm.

Visur, kur mēs veicām CO2 mērījumus, tie bija izteikti zemāki par ieteicamajām 800 tilpumvienībām ppm (parts per million). CO2 mērījumus t/c Galleria Riga koplietošanas telpās un veikalos veica

16.04.2021. Rīgas Stradiņa Universitātes Higiēnas un arodslimību laboratorijas pētnieki ar “Testo 400” zondi oglekļa dioksīda noteikšanai.

26.04.2021. mērījumus veicām mēs paši ar SAF Tehnika “Aranet” ierīci.

Gan RSU pētnieku, gan mūsu iegūtie dati būtiski neatšķiras tirdzniecības centra veikalos, kur apmeklētāju skaits sasniedzis pieļaujamo, un veikalos, kuros mērījuma veikšanas laikā bija maz apmeklētāju vai to nebija vispār.

To iespējams panākt, jo tirdzniecības centrā uzstādītas augstas kvalitātes gaisa ventilācijas sistēmas, tiek rūpīgi kontrolēts un ierobežots pircēju skaits un tiek ievērotas citas drošas tirdzniecības prasības, kas padara tirdzniecības centru par epidemioloģiski drošu iepirkšanās vietu.

Savukārt Galleria Riga kafejnīcas un restorāni ar āra terasēm ir gatavi ievērot visu nepieciešamo, lai varētu atsākt strādāt.  Taču pagaidām te var pārtikt tikai no gaisa, un tas šeit ir svaigs! CO2 mērījumi mūsu āra terasēs ir tādi paši kā parkā, kur maltītes ietur rīdzinieki. Ja terases pārdēvēsim par parkiem,  vai tad šeit varēs pie galdiņa paēst?

Mēs nodrošinām teicamu ventilāciju. Tomēr ar tīru gaisu un tīru sirdsapziņu turpinām nestrādāt, jo mums nesaprotamu iemeslu dēļ tas ir liegts.

Secinājums? Kaut kas nav tīrs. Bet tas nav mūsu gaiss. Valdība lēma, ka no 7. aprīļa drīkst strādāt visa tirdzniecības nozare, atskaitot tirdzniecības centrus. Taču arī mēs jau sen esam gatavi atsākt darbu epidemioloģiski drošos apstākļos.

#veramvaļā #gaissirtīrs #JāTerasēm #NēPlastmasai