Kādēļ tāda netaisnība?

Piedod, valdība, bet ir sāpīgi aizvērties, kad gaidīji iespēju atvērties. Proti, Ministru Kabineta 7. aprīļa lēmums daudzus atvēra, bet ne mūs. Mūs tas vēl vairāk aizver. Mēs, tirdzniecības centrs Galleria Riga, atbilstam visiem kritērijiem pat vairāk nekā daudzi, kuriem šobrīd ir ļauts strādāt. Kāpēc šāda netaisnība?

Mūsu klients ciena savu laiku. Mūsu klients zina, ko grib, kas viņam ir nepieciešams un prot to ātri atrast. Mēs, Galleria Riga, esam šeit, jo jums ir svarīgākas lietas, ko darīt – ne stundām izklaidēties starp veikalu plauktiem. Mūsu klients vēlas nopirkt sezonas apavus tad, kas tie ir nepieciešami, nevis nedēļām gaidīt piegādi uz pakomātu, mūsu klients labprātāk maltīti ieturētu kādā no āra terasēm, nevis uz ielas vai automašīnā. Mūsu klients grib stiprināt veselību un garu, sportojot mūsu plašajā sporta klubā.

Esam patiesi noraizējušies, tādēļ cīnāmies par savu kodolu – tirdzniecības centra veikaliem, kas nevar strādāt, jo izvēlējušies būt vietā, kas, izrādās, ir nosaukta nepareizi – par tirdzniecības centru. Varbūt mums ir vērts pārdēvēt sevi par universālveikalu vai iepirkšanās ciematu? Arī Galleria Riga ir veikali, kuriem ir atsevišķa ieeja no ielas. Vai tas, ka tie nedrīkst vērt durvis apmeklētājiem, liecina par vienlīdzības principu lēmumu pieņemšanā? Izrādās, visi ir vienlīdzīgi, bet citi ir vienlīdzīgāki.

Šī gada 2. februārī tikām iepazīstināti ar Drošas tirdzniecības konceptu, kura ieviešana, efektivitāte un ievērošana tika un joprojām tiek kontrolēta ik dienu. Mēs jums sakām – mums ir vairāk vietas jūsu 25 kvadrātmetriem, nekā veikalā, kura vienīgā ventilācija ir atvērtas ieejas durvis. Mūsu tirdzniecības centra gaisa kvalitātes mērījumi apliecina, ka varam būt droši par ventilācijas sistēmas atbilstošu darbību. Mums ir visi nepieciešamie resursi drošas tirdzniecības vides uzturēšanai un kontrolei.

Valdība, jūs sakāt, ka ceļot uz ārzemēm ir ļauts, bet nav vēlams. Nu tad, lūdzu, ļaujiet cilvēkiem iepirkties savā apkaimē, nevis plānot un īstenot garu ceļojumu uz kādu veikalu, kas ir atvērts! 

No mums un mūsu nomniekiem tiek prasīta nekavējoša un precīzi koordinēta rīcība, ieviešot un uzturot visus ierobežojumus, kas netiek vispār apspriesti – gluži pretēji, bez ierunām godprātīgi tiek un tiks pildīti. Tomēr piekrītam kolēģiem nozarē – mūs nedzird, iespējams, par mums ņirgājas. Bet smiekli mums nenāk. Un cilvēki arī nenāk.

Valdība, mēs negribam aizvērties. Mēs gribam un varam strādāt atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām!