Ziedo no sirds, bet ar galvu – izvēlies legālas ziedojumu platformas un organizācijas!

Paldies, ka ziedo labdarības organizācijām! Ar to starpniecību Tavs ziedojums nodrošina resursus un palīdz visneaizsargātākajiem un tiem, kuri nonākuši grūtībās. Katrs ziedojums ir zelta vērts un liecina, ka Tev rūp un ka Tu spēj sniegt nesavtīgu palīdzību. Tas vieno un uzlabo mūsu sabiedrību.

Ziedot var gan plānoti, gan spontāni – un tas ir OK! Taču vienmēr izvērtē, kam un kā ziedot. Pārbaudi organizāciju, ziedojuma mērķi un izlietojumu, lai Tava labā sirds, labticība un līdzekļi netiktu izmantoti krāpnieciskos nolūkos.

Nesteidzies – pirms ziedo, izpēti!

Sāc ar vienkāršāko – ieguglē! Ja nevari atrast informāciju par organizāciju, neeksistē neviena vietne vai pieejamā informācija ir nepārprotami skopa, izvērtē, vai Tavs ziedojums tiks izlietots paredzamajam mērķim. Ja rodas pat nelielas aizdomas par krāpniecību, visticamāk, tā tas arī ir.

Neuzķeries uz lētiem trikiem un nekonkrētiem ziedojumu mērķu formulējumiem: “Ziedo civiliedzīvotājiem” vai “Ziedo bērniem”. Vienmēr uzdod jautājumu – kādiem civiliedzīvotājiem, kādiem bērniem? Krāpnieki nereti izmanto īsas, iedarbīgas un sentimentu radošas frāzes, taču bez jebkāda patiesa seguma.

Nereti krāpnieki izmanto nosaukumus un vizuālas identitātes, kas ļoti atgādina īstu labdarības organizāciju zīmolus. Neuzķeries!

Ja ziedo skaidrā naudā

Jautā un vēlreiz jautā! Ja ziedojumu vācējs nespēj sniegt detalizētu informāciju par savu organizāciju un ziedojuma mērķi, labāk izvēlies ziedot citur.

Neļaujies steigai – krāpnieki centīsies strādāt ātri, mudinot tevi ziedot nekavējoties. Uzticamas un reģistrētas ziedojumu organizācijas nesteidzinās un pieņems ziedojumus jebkurā laikā, turklāt vislabprātāk tieši tiešsaistes platformās.

Ja skaidras naudas ziedojumu Tev vaicā persona – jautā un detalizēti noskaidro, kas šī ir par organizāciju, kādam tieši mērķim ziedojums paredzēts, kāda summa ir nepieciešama, kas notiks, ja ziedojumu apjoms pārsniegs nepieciešamo – kur tiks novirzīti līdzekļi? Ja atbildēs jūti robus, izvēlies citu organizāciju, kurai ziedot, vai arī vērsies policijā.

Vislabāk skaidras naudas ziedojumus novirzi pie lielveikalu un uzticamu mazumtirdzniecības tīklu kasēm izvietotajās ziedojumu kastītēs. Šie līdzekļi vienmēr sasniegs tiem paredzēto mērķi.

Darbības ilgtspēja un caurskatāmība

Legālas ziedojumu vākšanas organizācijas vienmēr spēs Tev sniegt detalizētu skaidrojumu par sevi, ziedojuma mērķi un līdzekļu izlietojumu. Labdarības organizācijas likumā noteiktā kārtībā regulāri iesniedz atskaites arī šādu darbību uzraugošajām valsts institūcijām.

Legālas ziedojumu vākšanas savu darbību īsteno ilgtermiņā – ziedojumu lūdzēju izvērtēšana, ziedojumu vākšana un administrēšana notiek ik dienu. Krāpnieciskas organizācijas bieži maina nosaukumus un nereti ziedojumus vāc tikai skaidrā naudā un tikai svētku dienās, kad sirdis un maki veras plašāk. Esi vērīgs!

Galleria Riga aicina ziedot organizācijām, kas ir caurspīdīgas un nes patiesu labumu sabiedrībai.

Ziedot.lv

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003. gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.

Stopify

Stopify ir labdarības iniciatīva, kuras ziedojumus administrē Ziedot.lv. Visi līdzekļi tiek novirzīti Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamo preču iegādei. Ukrainas vēstniecība Latvijā regulāri informē Ziedot.lv par Ukrainas bruņoto spēku aktuālajām vajadzībām un sniedz atskaites par nosūtītās palīdzības lietojumu kaujas laukā. Slava Ukrainai!

Mobilly

Mobilly lietotnē vai vietnē izvēlies no virknes dažādu pārbaudītu organizāciju un ziedo vienreiz vai pieslēdz ikmēneša maksājumu.

Otrā elpa

Mantiskus ziedojumus nes uz Otrās elpas labdarības veikaliem vai ziedojumu kastēm – tāda atrodas arī Galleria Riga Pakalpojumu zonā -1 stāvā.

Otrā elpa ir sociālās uzņēmējdarbības pionieris Latvijā, kas darbojas kopš 2009. gada. No 2019. gada Otrās elpas labdarības veikalu tīkla peļņa tiek novirzīta Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai ārkārtas uzkrājumu veidošanai, tādā veidā sniedzot nozīmīgu atbalstu ģimenēm ar bērniem, kuriem nepieciešama orgānu transplantācija ārpus Latvijas. Otrās elpas klienti ar katru savu pirkumu un ziedojumu dāvā iespēju bērniem dzīvot.