Kas ir ortomolekulārā medicīna un kā tā var palīdzēt?

Veselība katrā šūnā – tā ir ortomolekulārā medicīna.

Ortomolekulārā medicīna ir zinātne par to, kā saglabāt veselību un ārstēt visdažādākās slimības, sabalansējot cilvēka organisma dabiskās, dzīvības funkcijām un veselībai nepieciešamās uzturvielas (vitamīnus, mikroelementus un makroelementus), uzņemt tās nepieciešamajās devās un pareizajās proporcijās.

Ir zināms, ka gandrīz visu slimību pamatcēlonis ir nepareiza vielmaiņa. Vielmaiņas procesu galarezultāts ir dzīvības uzturēšana (enerģijas ražošana) organismā, bet šim procesam ir nepieciešamas izejvielas, ko mēs uzņemam ar uzturu – uzturvielas. Organisma vielmaiņas procesu varētu tēlaini salīdzināt ar rūpnīcas darbību, kur nepārtraukti notiek miljoniem bioķīmisku reakciju. Kā jebkurā rūpnīcā, ražošanas procesam (organismā – enerģijas ražošanai) nepieciešamajām izejvielām nepārtraukti jābūt pietiekamā daudzumā. Ja kāda no izejvielām trūkst, viss ražošanas cikls tiek pārkārtots, lai apietu trūkstošo posmu un iegūtu tādu pašu rezultātu – enerģiju šūnām. Tomēr, lai kompensētu kādas izejvielas trūkumu, citādais ražošanas ceļš vairs nav tik efektīvs, tam nepieciešama papildu enerģija, vairāk tiek tērēti citu izejvielu krājumi.

Cilvēka organismā ir tāpat. Apstākļos, kad trūkst kāda no uzturvielām – nepietiekami uzņemot to ar uzturu vai paaugstināta patēriņa laikā (jebkura slimība,  zāļu lietošana, fiziska slodze, psihisks stress, vides faktoru ietekme utt.) –, vielmaiņa tiek pārkārtota un tās norise vairs nav visefektīvākā. Ieilgstot uzturvielu nepietiekamībai, organismā pārāk lielā daudzumā uzkrājas brīvie radikāļi, palielinās enerģijas molekulu patēriņš, tāpēc jūtam lielāku nogurumu. Ar laiku rodas šūnu bojājums. Nepietiekamas imūnās spējas, locītavu slimības, ateroskleroze, katarakta, glaukoma, neauglība, vēzis – tie ir tikai daži piemēri, kuru pirmcēlonis meklējams vielmaiņas traucējumos.

Ortomolekulārajā medicīnā ir izstrādātas konkrētas mikrouzturvielu kombinācijas vielmaiņas uzlabošanai, slimību profilaksei vai kā papildlīdzeklis to ārstēšanai. Parastie aptiekā nopērkamie uztura bagātinātāji ir dažādu mazu devu uzturvielu kopums (no vienas līdz vairākām uzturvielām vienā produktā), kas piemēroti veseliem cilvēkiem ikdienas uztura papildināšanai, bet bez noteiktas efektīvas iedarbības.

Pēc ortomolekulāriem principiem veidoti uzturvielu kompleksi ir plaši – tajos ir daudz uzturvielu, bieži vien palielinātās devās, un šo kompleksu mērķis ir nodrošināt šūnas ar tām nepieciešamajām uzturvielām noteiktu bioķīmisku procesu veikšanai.

Ortomolekulārajā terapijā galvenais līdzeklis ir uzturs un tā papildināšana ar uzturvielām – vitamīniem, minerālvielām, probiotikām.

Saprotot ortomolekulārās uzturmedicīnas principus, iespējams rast dziļāku izpratni par slimību cēloņiem, un bioķīmiski pamatota uzturvielu izmantošana var papildināt konvencionālās terapijas iespējas.

Galleria Riga 6. stāvā FuturaClinic veselības un rehabilitācijas klīnikā iespējams pierakstīties uz vizīti pie internistes, ortomolekulārās speciālistes Dr. Antras Briedes un Dr. Māra Beltes. Vairāk uzzini ŠEIT

Līdz 09.10.2022. Futura Clinic piedāvā 15% atlaidi visām ārstu konsultācijām. Neatliec veselību, pieraksties pie ārsta!