Lāzerterapijas lietošana medicīnā un tās efektivitāte

Vairāk nekā 40 gadu laikā pierādīts, ka zemas intensitātes lāzerterapijai, ja to lieto pareizās devās, nav gandrīz nekādu blakusparādību vai komplikāciju. To droši var lietot kombinācijās ar medikamentiem, kas nereti ļauj samazināt, piemēram, pretsāpju medikamentu devas artrīta gadījumos, tādējādi novēršot ar šo medikamentu lietošanu saistītos riskus.

Psiholoģiskā ziņā cilvēkiem nereti ir diezgan piesardzīga attieksme pret lāzeru, tas šķiet potenciāli bīstams.  Zemas intensitātes lāzerterapija ir droša, nesāpīga ārstniecības metode, pat aizsargbriļļu lietošanai procedūras laikā vairāk ir psiholoģiska nozīme, jo terapijas blakusparādību vai komplikāciju risks ir ļoti zems, gandrīz neesošs.

Lāzerterapijas klīniskā iedarbība ir plaša – to izmanto, lai mazinātu iekaisumus, sāpes, tūsku un apoptozi, veicinātu reģenerāciju, stimulētu imunitāti. Tas izskaidro arī lāzerterapijas plašo izmantošanu dažādu slimību un sūdzību gadījumos.

Zemas intensitātes lāzerterapija var veicināt ātrāku atveseļošanos, sāpju samazināšanu šādu slimību gadījumos – artrīts, herpes vīruss, muguras sāpes, grūti dzīstošas brūces un čūlas, pēcoperācijas sāpes, akūtas respiratoras slimības, sinusīti, akne/ādas izsitumi, dermatīti, aftas, traumas, erektīlā disfunkcija, neauglība, zobu hiperjutīgums, periodontīts, ortodontija, kariess, nervu reģenerācija, alopēcija, ādas fotoatjaunošana, adipozitāte, kā arī var tikt izmantota sporta medicīnā.

Svarīgs ir režīms jeb kurss, kā tiek veikta lāzerterapija. Ir situācijas, kad pietiek, ka lāzeru lieto tikai vienu reizi, piemēram, akūta herpes labialis prodromālajā stadijā. Ar vienu reizi pietiek, lai būtu abortīva norise un izsitums neattīstītos. Taču ļoti bieži, īpaši hronisku slimību gadījumos, nepieciešams ārstniecisks kurss. Parasti sākumā lāzerterapijas seansus nozīmē biežāk – katru dienu vai ik pārdienu, vēlāk pāriet uz 1–2 reizēm nedēļā, veicot kursu ilgstoši.

Lāzerterapija ir droša un efektīva metode, kas var palīdzēt dažādu slimību un sūdzību gadījumos. FuturaClinic piedāvā zemas intensitātes lāzerterapiju. Pierakstoties uz konsultāciju pie lāzerterapijas un fotobiomodulācijas speciālista Dr. Māra Beltes, jums tiks atrasts piemērotākais risinājums un lāzerterapijas kurss, lai uzlabotu jūsu pašsajūtu ilgtermiņā.

FuturaClinic atrodas Galleria Riga 6. stāvā. Vairāk uzzini ŠEIT!

Līdz 09.10.2022. Futura Clinic piedāvā 15% atlaidi visām ārstu konsultācijām. Neatliec veselību, pieraksties pie ārsta!